Avisen

Nyheder og indsigt fra Fredericia.

← fredericiaavisen.dk

Tabt dækrest skaber problemer på motorvejen ved Middelfart

Tabt dækrest skaber problemer på motorvejen ved Middelfart

TRAFIK. Mandag eftermiddag er der opstået trafikale udfordringer på E20 Fynske Motorvej mellem Info-Teria Lillebælt og afkørsel 58a Middelfart Ø i retning mod Middelfart.

Klokken 14:48 blev der meldt om tabt gods i form af en dækrest, som ligger i højre spor og kan være til fare for trafikken.

Bilister opfordres til at køre forsigtigt og være ekstra opmærksomme, indtil genstanden er fjernet fra vejbanen.

Del artiklen

Læs også

Uheld spærrer spor på E20 ved Kolding – kø og forlænget rejsetidFlere uheld på Lillebæltsbroen – hastigheden sænket til 70 km/t på grund af vand på vejenTog spærrer sporet ved Skanderborg og sender forsinkelser ud over strækningen fra FredericiaHerslev-borgere er vrede over flyttet busstoppested