Avisen

fredericiaavisen.dk › Sport

FHK udlejer U21-landsholdsspiller

FHK udlejer U21-landsholdsspiller

Fredericia Håndboldklub har udlejet U21-landsholdsspilleren Jonas Raundahl til Skive på en aftale for resten af sæsonen.

Jonas Raundahl har i det seneste halvandet år indgået i FHKs ligatrup, men han har fået begrænset spilletid og har derfor i det seneste halve år primært spillet på 2. divisionsholdet. Da Skive har fået en skade til Daniel Guldsmed, der ligesom Raundahl, er stregspiller, opstod der en mulighed for en udlejning.

Læs hele artiklen

Resten af artiklen er for abonnenter.

Adgang til hele avisen:

Har du allerede adgang? Log ind

Del artiklen
Spil – prøv vores spil på fredericiaavisen.dk →

Læs også

Birksø holdt FC Fredericia i live, men de sidste 30 til 40 meter mangledePolitikerne sætter sig i kørestolene til DM i kørestolsrugbySander stillede sig i målet for at slippe for at løbe: Det viste sig at være en ganske god beslutningKaya Jørgensen fra FHK er udtaget til U17-landsholdet