Gæsteliste ved reception på Kongeskibet Dannebrog i Vejle Havn i forlængelse af besøg i Vejle onsdag den 2. september 2015.

Hendes Majestæt Dronningen
Hans Kongelige Højhed Prinsgemalen

Politidirektør, Sydøstjyllands Politi Jørgen Abrahamsen
Fru Linda Abrahamsen
Chef for Totalforsvarsregion Fyn, Syd- og Sønderjylland, oberst Flemming Agerskov
Oberstinde Marianne Vesterby Agerskov
Kammerherre, hofjægermester Henrik Algreen-Ussing
Hofjægermester Hans Henrik Algreen-Ussing
Hofjægermesterinde Marianne Kirkegaard
Handicapchef Kirsten Bundgaard
Hr. Anders Wang Maarbjerg
Byrådsmedlem Jens Ejner Christensen
Fru Anita Christensen
Bestyrelsesformand Otto Christensen
Fru Inge Christensen
Adm. Direktør Torben Christensen
Fru Dorthe Christensen
Formand for Havnebestyrelsen Torkild Christensen
Fru Susanne Christensen
Biskop Marianne Christiansen
Byrådsmedlem Niels Clemmensen
Fru Karen Margrethe Clemmensen
Byrådsmedlem Torben Elsig-Pedersen
Fru Marianne Elsig
Adm. Direktør Klaus Eskildsen
Fru Henriette Holm Eskildsen
Byrådsmedlem Gitte Frederiksen
Hr. Ole Frederiksen

Direktør for Helnan International Hotels Enan Galaly
Kulturdirektør John Hansen
Fru Jette Madsen
Kammerherre, hofjægermester Thomas Harttung
Fr. Rikke de Fine Lützhøft
Byrådsmedlem Azra Hasanbegovic
Hr. Esad Hasanbegovic
Statsforvaltningsdirektør, stiftamtmand Helle Haxgart
Byrådsmedlem Hans Hoffensetz
Fru Lene Rønnenkamp Hoffensetz
Formand for Skulpturby Give Flemming Holm
Fru Marianne Birkmose Holm
Byrådsmedlem Peder Hummelmose
Fru Bodil Hummelmose
Byrådsmedlem Martin Jensen
Fr. Jane Hjermitslev Poulsen
Borgmestersekretær Mie Ravn Jensen
Hr. Peter Ladegaard Jensen
Godsejer Anders Kirk Johansen
Byrådsmedlem Dan Arnløv Jørgensen
Byrådsmedlem Jens-Erik Jørgensen
Fru Anne Birgitte Jørgensen
Økonomi- og Arbejdsmarkedsdirektør Peter Karm
Fru Mette Karm
Byretspræsident Vagn Kastbjerg
Fru Merete Kastbjerg
Byrådsmedlem Kit Kielstrup
Hr. Karsten Kielstrup
Byrådsmedlem Folmer Kristensen
Fru Allice Kristensen
Byrådsmedlem Martin Sikær Kristensen
Fru Tina Vestergaard Kristensen
Byrådsmedlem Christa Laursen
Hr. Jürgen Bernhard Laursen
Chef for Innovation & Entreprenørskab Lene Lawaetz
Hr. Niels Egelund
Byrådsmedlem Christoffer Aagaard Melson
Byrådsmedlem Charlotte Faber Stech Mortensen
Hr. Bo Faber Stech Mortensen
Byrådsmedlem Alex Vejby Nielsen
Fru Helene Lund Sylvestersen
Byrådsmedlem Per Olesen
Fr. Susanne Møller Pedersen
Byrådsmedlem Gerda Hagemann Pedersen
1.viceborgmester Søren Peschardt
Fru Dorte Svane Peschardt
Byrådsmedlem Holger Gorm Petersen
Fr. Gitte Lindbjerg
Godsejer Birgit Bech Pilegaard
Hr. Jørgen Pilegaard
Greve Carl Johan Ulrik Rantzau
Fr. Nanna Stender Heerdegen
H.E. Greve Ingolf af Rosenborg
Grevinde Sussie af Rosenborg
Byrådsmedlem Lars Schmidt
Fru Hanne Nørgaard
Borgmester Arne Sigtenbjerggaard
Fru Mie Sigtenbjerggaard
Byrådsmedlem Dan Kenny Lygum Skjerning
Fr. Elle Dorethe Tinge
Byrådsmedlem Leif Skov
Fru Eva Hess Skov
Teknik- og Miljødirektør Michael Sloth
Fru Áslaug Sigríour Árnadóttir
Børn- og Ungedirektør Claus Svold
Museumsleder, VejleMuseerne Ove Sørensen
Fru Susanne Wittorff
Velfærdsdirektør Kirsten Tønnesen
Hr. John Meyer Hansen
Byrådsmedlem Birgitte Vind
Hr. Jens Christian Lorenz
Kommunaldirektør Niels Ågesen
Fru Bente Lykke Sørensen
Byrådsmedlem Lars Aarup
Fru Hella Aarup